עברית
العربية
בית ספר
אל-מולוויה יסודי לבנות
הגדרת הייחודיות

בית הספר ללמידה באמצעות ניסיון אישי

מה שמייחד את הבית ספר

בית הספר פיתח חינוך ייחודי המבוסס על אסטרטגיות הוראה מודרניות ואלטרנטיביות היוצרות חווית למידה מיוחדת לתלמידות  שלנו דגש על ערכים, חברה והשתתפות התלמידות במסע ההוראה דרך משחק ומחשוב.

לימוד  באמצעות פרוייקטים, שיטות הוראה ולמידה אלטרנטיבית בנוסף לתוכניות ייחודיות העונות על צרכי התלמידים ומעשירים אותם בידע ובניסיון בתחומים מדעיים וערכיים, כמו תכנית אמירים לפיתוח תלמידים מוכשרים, תוכנית הגנטיקה ותוכנית "קריף" להרחבת אופקים והוראה, ולמידה לא שיטתית, תהליך הלמידה של התלמידה קשור לסביבתה, לחייה והמציאות שלה בעיר העתיקה, דבר אשר יוצר ערך מיוחד וחוויה מיוחדת אצל  כל תלמידה.

קרא עוד
סגנון היצירתיות שלנו

בית הספר פועל קשה כדי להתאים את סביבת הלמידה לתלמידים, לסביבה תומכת בתלמידות, שיעודד אותן להרגיש שייכות ונוחות להיות בבית ספר, יום הלימוד מתחיל בבוקר של רדיו, לכיתות א' עד כיתה ו', התלמידות משתתפות בפעילויות יצירה שונות כמו ספורט, שירה ומשחק, ושיתוף של ידע כללי, הפעלת סיורי זהירות בכבישים מחוץ לחומות העיר העתיקה, תוכנית CREEF , הכוללת חוגים של חוקר קטן, מוסיקה ודרמה, אוריגמי (קיפולי נייר), רופאים צעירים, צילום ועוד. בנוסף לקורסים כדי להעשיר את תחומי העניין של התלמידות כמו מנהיגות, ומוסיקה, שיעורי ג'ודו ואתלטיקה.

קרא עוד
חינוך וקהילה

בית הספר ממוקם בשכונת סעדיה ובמחסום אל-מולוויה  בפרט, ולשכונה זו יש ערך היסטורי עשיר מאוד. המיקום של הבית ספר הוא די ייחודי במיוחד שזה נופל במתחם של ירושלים העתיקה, שמה שמאפיין אותה, האתר הההיסטורי, והארכיאולוגי, בנוסף לפלורליזם תרבותי.
האוכלוסייה, מוסדות קהילתיים וארגונים הומניטריים הפועלים לפיתוח הקהילה המקומית. בית הספר שם דגש בנושא הקהילה והשותפות.
והוא פועל בשיתוף פעולה עם כל הצדדים והמגזרים בחברה לטובת התלמידים והוריהם, וממנף ערכים כמו קהילתיות תומכת בחברה, התנדבות, ואירועי הצדקה (אלבאזאר), מסלולים חינוכיים כדי להכיר  את העיר העתיקה ואת סביבת התלמיד, לפתח יזמות קהילתית, וחוגים להורים ולאמהות, כגון שפה עברית וספורט.

קרא עוד
פרטים כלליים:
שם המנהל/ת:
סועאד דעאס
מספר תלמידים:
435
מספר מורים:
32
מספר כיתות:
0
טלפון:
02-6284091
דוא"ל
mawlawiehschool@yahoo.com
פקס:
02-6284191
כתובת:
רח' אלסעדיה * העיר העתיקה
ציטטה מעוררת השראה

אם אתה רוצה להיות מיוחד אתה צריך להיות אדם אחר, ואם אתה רוצה להיות שונה, אתה צריך להשיג משהו שאף אחד אחר לא יכול להשיג כדי להיות

שמשות כשכולם רוצים להיות כוכבים.